Jsme bezobalový prodej v Olomouci. Zboží nezasíláme, e-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení :-)

Bílý jíl

NON TOXIC
3 hodnocení
420 Kč / kg
Skladem

Počet nemusí být celé číslo. Můžete zadat např. 0,008 (tj. 8 g), nebo 0,250 (tj. 250 g), nebo 1,75 (tj. 1750 g).

Bílý jíl, montmorillonit

Přírodní jíly absorbují nečistoty, napomáhají hojení ran, regenerují pokožku, ulevují při alergických kožních reakcích a ekzémech.

Bílý jíl má obzvlášť silné absorpční schopnosti a je vhodný zejména pro normální až mastnou plet.

Použití: pleťové masky, koupele, zábaly, přísada do mýdel, surovina pro výrobu zubní pasty


Země původu: Francie

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis

Francouzský bílý jíl je nejšetrnější ze všech jílů. Neabsorbuje maz a zároveň velice jemně čistí suchou, citlivou a podrážděnou pokožku a zároveň pomáhá stimulovat krevní oběh.Vhodný i pro normální či zralou pokožku. Jíl je sušený na slunci, aby si zachoval svoje původní vlastnosti. Je nejjemnější ze všech kosmetických jílů a zároveň nejvšestranější. Běžně se vyskytuje v přípravcích na pleť a dalších kosmetických přípravcích právě díky svým jemným a univerzálním vlastnostem. Často ho můžeme nalézt v mýdlech, deodorantech, zábalech a dalších toaletních potřebách. Nejlepší vlastností tohoto jílu je skutečnost, že dokáže odstranit nečistoty z pokožky, aniž by odčerpával olejovou vrstvu současně s odstraňováním odumřelých buněk, čištěním a stimulací krevního oběhu.

Tento jíl může být smíchán s bylinnými odvary, octy a oleji raději než s vodou.

Obsahuje následující příznivé látky: oxid křemičitý, železo, hořčík, vápník, sodík, zinek a minerální látky.

Možné způsoby využití:
Koupel: Přidejte 4 – 6 lžic bílého jílu do koupele a důkladně ho zde promíchejte. Pro ještě příjemnější koupel můžete přidat éterické oleje nebo bylinky.

Zábaly: Smíchejte jeden díl jílu s třemi díly vody a důkladně promíchejte, dokud není dosaženo požadované konzistence. Aplikujte na potřebnou část kůže.

Maska na obličej: Smíchejte malé množství s vodou dokud se neutvoří hladká pasta. Naneste pastu na obličej a nechte 10 – 15 minut působit, poté opláchněte teplou vodou. Pokud máte suchou nebo citlivou pokožku, masku opláchněte raději už po 5 minutách.