Jsme bezobalový prodej v Olomouci. Zboží nezasíláme, e-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení :-)

Marocký jíl

NON TOXIC
1 hodnocení
420 Kč / kg
Skladem

Počet nemusí být celé číslo. Můžete zadat např. 0,008 (tj. 8 g), nebo 0,250 (tj. 250 g), nebo 1,75 (tj. 1750 g).

Marocký jíl jemný

neboli rhassoul, ghassoul či lávová zem, pochází z Marockého pohoří Atlas, kde je již od osmého století těžen a používán Maročankami k péči o pokožku a vlasy.

Nopoo (No shampoo)

Země původu: Maroko

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ze všech známých jílů se ten marocký vyznačuje schopností absorbovat veškerou mastnotu a nečistoty, aniž by zároveň vysušoval. Obsahuje vysoký obsah křemíku, draslíku a vápníku a je mimořádně bohatý na minerály. Díky výjimečně vysokému obsahu křemíku zanechává pleť svěží, hebkou a pružnou. Jako přírodní produkt bez aditiv neobsahuje žádné alergeny nebo dráždivé látky a je proto obzvlášť vhodný pro citlivou a suchou pleť. Je charakteristický příjemnou vůni připomínající čerstvý vzduch po dešti.

  • odstraňuje šupinky
  • absorbuje nečistoty
  • zvyšuje pružnost pokožky
  • redukuje suchost

 Použití: detoxikační čistící prostředek, k péči o kůži, jako šampon či obličejová nebo tělová maska

Návod na použití:

Obvyklé dávkování je 1:2 dílů gramů na mililitry – např. 10 g jílu smícháte s 20 ml vody, nebo 100 g jílu smícháte s 200 ml vody apod.

Pro každodenní čištění: smíchejte jednu nebo dvě čajové lžičky jílu s dostatečným množstvím vody, aby vznikla krémová kašička. Jemně ji vmasírujte do vlhké pokožky krouživými pohyby a poté opláchněte. Pasta dokáže odstranit většinu make-up a zanechá vaši pokožku krásně sametovou.

Maska a vyhlazení pokožky: naneste pastu na pokožku a rozprostřete jako obličejovou masku. Nechte působit několik minut. Nenechávejte masku vyschnout! Nanášejte vlhčeným hadříkem nebo houbičkou, aby pokožka zůstala vlhká.

Šampón: vhodný pro všechny typy vlasů, nechte jíl zcela nahradit váš šampón, který jste používali doposud. Možná vám bude scházet pěna, kterou šampon tak bohatě vytváří, ale věřte, že oceníte úžasné čistící a revitalizační účinky jílu. Příprava šampónu:
Dejte jíl do misky a přidejte vlažnou vodu. Nechte jíl, aby nasál vodu, pastu udělejte více řidší než tu, kterou používáte na pleť. Měla by vzniknout spíše kašička. Naneste jíl na vlhké vlasy. Zapracujte kašičku do vlasů a nezapomeňte na masáž pokožky hlavy. Je to zejména pokožka hlavy, která potřebuje být pravidelně čištěna. Není dobré třít jíl do kořínků vlasů, klidně nechte jíl volně působit u pokožky hlavy, i když vlasy zůstávají zacuchané. Nechte několik minut působit. Důkladně vlasy opláchněte a promasírujte pokožku hlavy, abyste dosáhli řádného odstranění jílu. Dále není třeba používat žádný kondicionér. Pokud jsou ale vaše vlasy suché, poškozené od sluníčka či chemického barvení, můžete jako nejvhodnější kondicionér využít arganový olej. Nakapejte si pouze několik kapek do dlaní, rozetřete a naneste na celou délku vlasů. Pokud bude třeba přidejte ještě 1 – 2 kapky.

Využití jílu pro kožní onemocnění jako je např. lupénka, ekzém, vyrážka, opruzenina, a podobně: Marocký jíl je přírodní antibiotikum a dokáže zabít špatné bakterie. K léčbě kožních onemocnění se využíval již před mnoha lety. Aplikujte vrstvičku jílu na postižené místo, přikryjte, aby jíl zůstal vlhký a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte vodou. Nakonec naneste trochu arganového oleje. Můžete využívat kdykoliv je třeba.